Brak komentarzy

Mrożone cytryny pomagają zwalczyć najgorsze choroby.

Cytryny są dla nas wielkim darem od natury, gdyż posiadają szereg właściwości pozytywnie wpływających na nasz organizm. Ale czy wiesz, w jaki sposób czerpać z nich maksimum korzyści?

 

Większość z nas zwykle wyrzuca skórkę cytryny, z powodu jej gorzkiego smaku. A to właśnie ona zawiera największe stężenia cennych składników odżywczych! Cytryny to nieocenione źródło witamin A, B6, C i E, wapnia, kwasu foliowego, żelaza, miedzi, cynku, porasu, magnezu, białka, niacyny, ryboflawiny, tiaminy oraz fosforu. Aby uzyskać z nich jak najwięcej oraz osiągnąć z cytryny maksimum korzyści, musisz ją zamrozić i spożywać w całości!
Naukowcy twierdzą, że jedna mrożona cytryna zawiera aż 22 substancje przeciwnowotworowe, takie jak np. limonoidy, pektyny, witaminę C oraz flawonoidy. Zawarte w cytrynach składniki odżywcze zawarte kurczą się i powodują niszczenie nowotworów złośliwych, przeciwdziałają rozwojowi cukrzycy, kontrolują ciśnienie krwi, łagodzą refluks, ułatwiają trawienie oraz zwalczają objawy przeziębienia. Kwas cytrynowy niszczy mikroorganizmy i bakterie. Właściwości cytryny można również wykorzystać, aby rozjaśnić i oczyścić skórę.
Przygotowanie:
Starannie umyj i oczyść cytryny z wszelkich zanieczyszczeń bakteryjnych, które mogą się znajdować na skórce. W tym celu najlepiej sparzyć je w gorącej wodzie.
Dokładnie je osusz i umieść w słoiku lub zamykanej plastikowej torebce i wstaw do zamrażarki.
Po zamrożeniu zetrzyj cytrynę na tarce, np. tak jak robisz to z serem. Zetrzyj tylko tyle, ile w danej chwili potrzebujesz. Resztę cytryny ponownie włóż do zamrażalnika.
Startą cytrynę możesz dodawać do rozmaitych potraw, zwłaszcza takich, które wymagają wzmocnienia smaku. Doskonale nada się również do wszelkich surówek, potraw słodkich oraz napojów, dodając do nich cenne walory zdrowotne.
Mrożona cytryna pozwoli nam w pełni czerpać zalety z jej skórki, a Twój organizm będzie Ci bardzo wdzięczny, za jej regularne spożywanie!

 

Źródło: www.improveyourhealthrightnow.com

Zostaw komentarz